Bağış mı, rüşvet mi?

Sevgili okurlarım, oturduğum yerden haber yapma tarzım değil, sabahtan akşama kadar mahalle mahalle geziyorum, en güzel malzemeyi ise Silivri Belediyesi veriyor.
özellikle bağışları takip ediyorum, durduk yere kimse kimseye bir şey vermez.
Karaman Kardeşler Metal, Silivri koop, derken şimdi ise İskeçeli çıktı ortaya
Karaman Kardeşler fabrikasının karşısında bulunan arsanın tamamını kapalı alan fabrika haline getirmiş, bağış yapmamış olaydı muhtemelen encümen kararıyla yıkılma tehlikesi geçirecekti, bir kamyon bağışlayarak şimdilik bunun önüne geçtiğini sanıyor, oysa konuyu idari birimlerle paylaşarak mevcut usulsüzlüğün önüne geçeceğim.
Silivri Koop adlı geri dönüşümcülerin amacı yine çok belli
Çavuşlu da aldıkları 250 dönüm tarım arazisini geri dönüşüm merkezi yapmak, geçici bir yıllık izinle, kalıcı olarak oraya yerleşmek, karşı olanların oluşturduğu kamuoyu buna engel olacaktır, orada da görevini yapmanın huzuru içimde.
İskeçeli adlı fabrika bağış yapınca “yok artık bunun şaibeli işi olmaz” derken Cumartesi gün fabrikayı görmeye gittim, ne göreyim, Hikmet (de) Çıplak mış
Fabrikanın önününe bir fabrika daha yapılıyor, muhtemeldir imar ve ruhsat da sıkıntı var, onun çözülmesi karşılığında kamyon bağışlanmış olabilir.
Ayrıca yan taraftaki arsa harfiyatla en az 1.5 metre doldurulmuş önümüzdeki dönemde muhtemelen orası da fabrika haline getirilecek.
İBB BANA ŞİLT VERECEK
Son dönem de kaçak harfiyat dökümü yapanların peşine düştüm, inanılmaz rant olan harfiyat döküm işi yakın takibimde olmaya devam edecek.
Kamyon başına 235 bin TL kaçak döküm cezası var, yıl da 50 kamyon yakalasam 10 Milyon tL İBB bütçesine katkı vereceğimden eminim.
10 milyon ben katkı veriyorsam gerisini zaten İmamoğlu temin eder, bu cezalar Silivri ye hizmet olarak dönecektir.
Birde “döveceğim, vuracağım, kıracağım” diyenler var, beni tehdit ederek yıldıramazsınız, işinizi düzgün yapmaktan başka çareniz yok.
Kaçak döküme giderken arkanızdan sizi takip eden arabanın içinde olan kişinin ben olduğumdan emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir