CHP ye kurulan oyun çok büyük

Sevgili okurlarım, ortada bir kumpas var, bunun okyanus ötesi ayağı ve yerli ayakları elbette var, hatta parti içi ayağı var.
Ben okyanus ötesini tam tarif edecek bilgi birikimine sahip olmasam da yerli ayağı ve parti içi ayağını çok net tarif edebilirim.
Önce yerli ayağına bakalım, burası bana saray kaynaklarını gösteriyor, olası bir erken seçimde, içi karışmış bir CHP en çok sarayın işine yarayacaktır, kendi içindeki sorunlarla uğraşan CHP halka umut olamayacaktır, bu vesileyle saray kolay bir zafer elde edecektir.
Parti içi ayağına gelince ise burası çok çetrefilli
İsim açıklayarak yazacağım, parti içi ayağında Tuncay Özkan başı çekiyor, Erdoğan Toprak ve Engin Özkoç ise yancılarıdır.
Peki amaçları ne?
Bu bilgi, öncelikle Sayın Kemal Kılıçdaroğlu na sızdırıldı, kendisine “Efendim Muharrem İnce Saraydan icazet alarak tekrar karşınıza çıkacak, bunu bilmelisiniz” diyerek birinci adım atılmıştır.
İkinci adım olarak bir çok bilinen gazeteciye aynı bilgiler değişik şekilde sızdırıldı.
Bu gazeteciler kendi aralarında “bende duydum, aaa benimde haberim olmuştu” diyerek sohbetlerini renklendirdi, bu gazetecilerden bir tanesi Muharrem İnce yi aradı ve bu bilgiyi onada verdi.
Geriye bu haberi kamuoyuna duyurucak taanınmış bir gazeteci kalmıştı, sağlık sorunlarıyla uğraşan Rahmi Turan bu iş için biçilmiş kaftandı, son olarak ona uçurulan bu haber kamuoyuna duyuruldu.
Okyanus ötesi ve yerli işbirlikçilerin tek hedefi vardı oda CHP yi karıştırmak ama bahsettiğim 3 lü çetenin ise amacı ise bir taşla iki kuş vurmaktı, bu vesileyle hem Kılıçdaroğlu hemde Muharrem İnce den kurutulmak bunu kullabilirlerdi.
Yeni bir CHP kurma amacı kurmak isteyen üçlü çete bazı şeyleri hesap edemediler.
1: sarayın kesin bir dille bunu red etmesi
2: Kılıçdaroğlu’nun bu oyunu öngöremeyecek olması
3: Muharrem İnce nin Meydan okuması
Genel Başkan oyuna geldi, “evet biliyorum” dedi, Rahmi Turan saçmaladı ama dimdik duran bir Muharrem İnce ortaya çıktı, genel Başkan ve muhtemel Genel Başkan adayından kurtulmak isteyen çete istemeden Muharrem İnce yi kahraman yaptı.
Sayın Genel Başkan tuzağa düşerek hayatının hatasını yaptı, en güçlü olduğu dönemde siyasi kariyerini riske attı, oysa en başta bu çeteye güvenmemesi gerekiyordu.
“hiçbir CHP li Saraya biat etmez” demiş olsaydı bu olay bitmişti
İş yine Genel Başkana düşüyor, bir an önce bu üçlü çeteden kurtulması gerekiyor, bu bilgi Genel Başkana bu üçlü çete tarafından verildiğinden eminim ve gereğini yapması gerekende Genel Başkandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir