Hoşgeldin Eren dostum

Sevgili okurlarım, Eren Erdem kardeşimi bir başka sevdim ben, akp li Yusuf kardeşim, ruhu gibi özgür kardeşim Ruhi gibi sevdim, şimdi o aramızda, ona bir kac kelam edeyim dedim. ve nihayet aramıza döndün, seni çok özlemiştik, bugün sesini duyduğumda tam 500 gün önce son sesini duyduğum gün geldi aklıma, tutuklanmasının 12 saat öncesinde telefonda hasbihal etmiştik.
Hasan amcama “dik durun, biz bu ülke için bedel ödemeyi göze alanlarız, sizlerde bizim babalarımız analarımızsınız” demiştim, ” elbette oğlum biz sizlerle zaten gurur duyuyoruz” dediğinde gözyaşlarımı zor tutmuştum, bugün Eren yoldaşımla sohbet ettim, çok zamanını almadan konuşmak istedim, “dışarıya adapte olmaya çalışıyorum” demesini çok iyi anladım, azda olsa yaşamıştım bu duyguyu.
Sevgili okurlarım, Osman Kavala yı hiç tanımam, Nazlı Ilıcak’tan nefret eder ama onların da aramızda olmasını arzu ederim, hele Osman Kavala gerçekten hak etmiyor orada olmayı, Umarım en kısa zamanda onlarda özgürlüğüne kavuşur.
Ya Gökçe Fırat kardeşim için ne demeli, severim, sayarım kendisini, sırf sevgimden ötürü iki dava görüyorum, suçlama ” neden seviyorsun bu adamları” ben sizin gibi metres sevgisi degil, yoldaş sevgisi biriktiriyorum ne yapayım.
Gökçe Fırat bu hain örgütle mücadele etti, etmeyede devam edecek, Eren Erdem Hayatını ortaya koydu, koymaya devam edecek, siz bu adamları esir almakla bu hainleri masumlastiriyorsunuz, yapmayın yeter artık.
Bizleri hapse atmıyor, bizler üzerinden tarihe not düşüyorsunuz, Gökçe bekar ama helal süt vermiş anası var, Eren pırlanta babası, ben iki prenses dedesiyim, kimse yaptıklarımızı anlamasa bile anamız, çocuğumuz, torunlarımız anlayıp gurur duyacak bizlerle.
Bir roman okumuştum “Uçurtma avcısı” Afganistan’ı anlatıyordu, 1960 ların Afganistan’ı ne kadar benziyormuş Ülkemle, değilmi Eren Yoldaş, Haksızmıyım Gökçe gardaş, öyle değilmi Osman Vatandaş.
Geldi Eren Yoldaş, sayımız 1 arttı, evet imkansızlıklarla mücadele edecek sayı 1 arttı, daha güçlüyüz artık.
Ben artık daha ümitliyim gelecekten.
Bizler af yada kanun düzenlemesi değil, adaletle yargılanmak istiyoruz çünkü bizim tek suçumuz Ulusumuzu sevmek, Vatanımızı sevmek, gerekirse de bu sevginin bedelini ödemek.
Son olarak Hoş geldin Eren Yoldaş, bedenimiz esir edilir ama asla fikirlerimiz esir edilemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir