İşinmi yok! İlçe Başkanı ol!

Sevgili okurlarım, bizim işimiz bir kelime öğrendiğinde üzerine destan yazabilmeyi gerektirir.
Nerden bu kanıya vardım, Silivri’nin şizofren gazetecisi var malum, bu şanlı gazeteci CHP Silivri İlçe Başkan Adayı olan Berker Esen için “ne is yapıyor” diye küçümseyen bir yazı kaleme almış, bu yazı bana çağrışım yaptı, hatta ufkumu açtı.
Eskiakp İlçe Başkanı Metin Karakaş İnşaat Mühendisi, bildiğim kadarıyla geçimini mesleğinden sağlıyor.
Yine aynı şekilde Rifat Kutlu Jeoloji Mühendisi halen geçimini bu işten sağlıyor
Ben bu şanlı gazetecinin sormaya cesaret edemediği diğer soruları sorayım.
Zafer Yalcın MHP Silivri İlçe Başkanı, 3 Yıl çay bahçesi işletti, son 1 yıldır çay bahçesi de yok, bu arkadaş ne iş yapıyor, geçimini nereden sağlıyor, SSK durumu nedir.
Akp İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu mesala, bu arkadaş ne iş yapıyor, İlçe Başkanı olmadan önce Emlak ofisi var diye biliyorum, ki Silivri de Emlakçılık meslek olmaktan çıkmış, şu anda Emlakçılık bile yapmıyor.

Öyleyse bu insanlar neyle geçiniyor?
Daha Aday olmuş kişiye “bir İş yapmadı, yapmıyor” demek için önce bunları sorgulamak gerek.
Bunlarda sorgulama kaabiliyeti sıfır, menfaatlar neyi gerektiriyorsa onu yazarlar, Berker Esen gibi mütevazi ve temiz adamlar bunlar için kolay hedeflerdir, Sayın Esen 200 TL para dağıtsın , en kral Başkan Adayı hatta Başkan olur.
Bahsettiğim iki İlçe Başkanına sorun bakalım ” siz ne iş yapıyorsunuz”, siz boş sallamaya alışmış, insanları sömürmeyi meslek edinmişsiniz, adına ise gazetecilik diyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir