“Kılıçdaroğlu gitsin İnce gelsin”

Türk Solu Liderlerinden Ali Özsoy kurulan komplu yu sosyal medya hesabından yorumladı
Ali Özsoy “Kılıçdaroğlu Sarayın CHP’yi bölmeye çalıştığını sürekli söylüyor. Sonra saraya giden CHP’li meselesi patladı. Önce İnce zararlı çıkacak gibiyken şimdi tam tersine döndü iş. Bu sefer İnce iftira yiyen adam. Kılıçdaroğlu cephesi de iftiracı konumuna düştü.

Siyasetin kulis kısmına meraklı olanlar için ben şunu not edeyim geçeyim. Kılıçdaroğlu Sözcü’ye böyle bir haber yaptıramaz ama Saray yaptırabilir. Nitekim Sözcü hemen Rahmi Turan’ı sattı. Bu iş için de Uğur Dündar gibi daha ünlü bir kalemini kullandı.

Kısacası Kılıçdaroğlu tek bir konuda haklı. AKP reisi eliyle koluyla bacağıyla her şeyiyle CHP kongresinin içinde. Ancak kendisi genel başkan seçildiğinde de süreç aynıydı. Bu yüzden İnce saraya gitti veya gitmedi önemli değil. Kemaliyle, Deniziyle, Tuncayıyla, Muharremiyle CHP’nin tepesi bu tür bir yer. Ankara’da büyük bir bataklık var. O bataklığın üstünde zaten Saray yükseldi. Önemli olan da bu.

Devrimciler ve halk olarak asla bu kavgada taraf olmamalıyız. “Kılıçdaroğlu gitsin İnce gelsin”cilik halk muhalefetinin önünde büyük bir tuzaktır. Asla! Yeter artık. Baykal gitsin şu gelsin, bu gitsin öbürü gelsin! Türkiye’nin bu saçmalıklarla daha kaç yılını çalacaklar?

Bir de vatandaş olarak hepimiz özeleştiri vermeliyiz. Kendimiz örgütlenmediğimiz, eyleme geçmediğimiz, bedel ödemeyi göze alamadığımız için “Baykal gitsin Kemal gelsin, Kemal gitsin Muharrem gelsin” gibi 5-10 yıllık döngüler halinde dövünüyoruz.

Sonra ne olacak? Muharrem gelecek. Vay efendim bu da bizi kandırdı, hiç beklediğimiz gibi değilmiş, o da gitsin diye 5 yıl boyunca hiçbir şey yapmamak için yeni bahane mi bulacağız? Kaldı ki buna da gerek yok. Muharrem’in ne olduğu ne tür bir “lider” olduğu tek gecede ortaya çıktı. Bir beş yıl daha bununla mı vakit öldürülecek? Sonraki gündem de belli. Muharrem gitsin Ekrem gelsin!

Ayıptır. İnsan olarak kendimiz sorumluluk almıyoruz sonra “falanca lider beni yanılttı, beni kandırdı, umutlarımızı tüketti” diye tüm ömrümüzü geçiriyoruz.

CHP üyesi olan arkadaşlara bir şey demiyorum. Onlar bu partinin üyesidir. Genel Başkan seçecekler. Her türlü paylaşımı yapabilirler.

Ama CHP’nin sadece seçmeniyseniz ve bu parti ile hiçbir organik bağınız yoksa, uzak durun arkadaşlar bu tartışmalardan. Hiçbiri doğru insan değil. Hiçbirinin doğru ideolojisi yok. Saray oyun oynuyorsa da oynasın. Hepsi koca koca adamlar. Kendilerini kullandırtmasınlar. Ne Kemal ne Muharrem ne Ekrem… Bize onlara ne kefil olmak ne tavsiyede bulunmak düşer. Zaten öyle aptal adamlar da değiller. Kimsenin tavsiyesine ihtiyaç duymazlar. Maşallah her türlü angajmana da girecek kıvraklıkta hepsinin zekası.

Bari biz sıradan vatandaşlar olarak Sarayın ve yaratılmak istenen Saray muhalefetinin oyuncakları olmayalım. Kafanızı CHP’nin başına kim gelsin sorusundan mutlaka ama mutlaka azat edin. Türkiye’yi kurtarmak CHP’yi kurtarmaktan daha kolaydır.” diyerek süreç’e katkısını sundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir