Marka Kent Silivri!

Sevgili okurlarım, “Marka Kent, Mutlu Silivri” sloganı ağızlarına çok yakıştı, öyleyse bu slogana bakalım.
Önce “Mutlu Silivri” sloganı, Önceki dönem Belediye Başkanı Özcan Işıklar “Silivri de Yaşamak Güzeldir” dedi, bir yerde yaşamak güzelse orada insanlar barış, huzur içinde olur, doğal olarak ta Mutlu olur, 6 Ayda insanları mutlu edecek birşey yapılamayacağından geçmiş dönemin mutlu ettiği bir Silivri var, bunu sahiplenmeye çalışan da Belediye Başkanı var. Sloganda bile eski yönetimin ekmeğine muhtaç bir yönetim var.
“Marka Kent” konusuna gelince o boyamayı gördükçe gülüyorum “yahu bir yönetim bu kadar mı vizyonsuz olur, bu kadar mı zevksiz olur, resmen gülünç duruma düşer”

Şu resme bakın, “tarihi Balat” desem değil, “Amsterdam” desem hiç değil, elin oğlu yapıyor ama bir estetiği var.
Bir bina tek katlı yanında 5 kat, diğeri 2 kat yanıbaşında 4 kat, renk uyumu sıfır, saçma sapan bir uygulama.
İlçemiz Deprem kuşağının merkezi, bu boyanan binalar en az 40 yıllık, yani miadı dolmuş yapılar, olası depremde bu binalar ilk yıkılan olursa vatandaş sana şunu soracak başkan “bu binaların dışını boyayana kadar güçlendirme neden yapmadın, binaları boyayarak bizim gözlerimizi boyadın ve duvarlar altında kaldık, bunun sorumlusu Belediye Başkanıdır” diyecekler. Madem bu saçma boyamayı yaptın, bari karot alıp binalar sağlam mı diye kontrol ettirseydin.
Burada vizyon yok anladım, ya köy pazarı altında yapılana ne demeli.
Orayı tahsis eden Büyükşehir Belediyesini en başta kınıyorum, bunlar ne yaptığını bu kadar mı bilemeyecek insanlar anlamıyorum.
Yahu kardeşim siz oradaki tarihi köprünün yapılması için onay almadınız mı? Sizin elinizde o tarihî köprünün halen mi planı yok? Kurdugunuz pazar yerinin tam ortasında fore kazıklar çakılı köprü yapılır yapılmaz dere genişlemiş olacak sizin yaptığınız masraf Silivri ye külfet olacak.
Siz ya kısa köprü yapılacak derken yalan söylediniz yada Silivri yi popülizme kurban edeceksiniz.
Tekrar Büyükşehir belediyesini kınıyorum, anladım bunlar vizyonsuz, siz bari müdahele edin. Kent planlaması diye birşey var, kent yoğunluğu artıracak projeler yerine, kenti rahatlatacak projelere onay vereceksiniz, o bölge trafik yoğunluğu olan, otopark sorunu olan bir bölge, siz otoparkı kapatıp pazar kurmaya onay verdiniz, insanlar oraya sadece yürüyerek gelebilir, şehre artı ekonomik katkı vermesi imkansız, köy pazarı anayol kenarına kurulmuş olsaydı, yoldan geçenler kent ekonomisine katkı verir, çarşı merkezi de ekstra yoğunluktan kurtulmuş olurdu.
Neresinden tutsam elimde kalıyor, “ben yaptım oldu” mantığı Silivri ye hakim oluyor.
Bu şehirde bunları görüp söyleyecek bir Allahın kulu yokmu?
300 TL reklam “ben gazeteciyim” diyenleri susturmuş, size ne oluyor ey siyasi partiler, size ne oluyor sivil toplum örgütleri? Konuşsanıza neden korkuyorsunuz Silivri’nin akil insanları?
Bu yazdıklarımı lütfen sakince düşünün, haksızsam gelin benim yüzüme tükürün, daha ne diyeyim, “her ümmet layık olduğuyla yönetilirmiş’.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir