Oğuz Özyaral “Şehrimize karşı sorumluyuz”

Sevgili okurlarım, bana ulaşan çok önemli bulduğum iddiayı sorgulamak adına bugün Prof.DR. Oğuz Özyaral hocayı ziyaret ettim.
Oğuz Özyaral hoca Silivri Yaşar Kemal sergi salonunda “Sürdürülebilir Gıda Konferansı” düzenliyor, Rumeli Üniversitesi ve Silivri Kent Konseyi tarafından düzenlenen konferansın konuşmacısı ise Kent Konseyi Başkanı ve Rumeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Oğuz Özyaral hoca. İddia şu yönde “Öğrenciler yoklama şartıyla zorunlu olarak bu tarz konferans ve etkinliklere katılmak zorunda bırakılıyor”, bana göre “bir öğrenci asla zorunlu olarak konferansa götürülemez” diye düşündüğümden dolayı iddianın muhatabı Özyaral hocadan randevu talep ettim, Hoca gayet içten ve samimi olarak talebime olumlu yanıt verdi.
Profesör Oğuz Özyaral yoklama alındığını kabul ederek şunları söyledi, “Biz ders saatinde yaptığımız etkinliklere öğrencilerimizi davet ediyoruz, bazı öğrenciler etkinliğe katılacağını beyan edip, katılmayıp kaytarma yolunu seçiyor, bu durum bizi öğrenci velilerimize karşı sorumlu bırakıyor, diğer ve daha önemli konu ise biz eğitim vermenin yanında, toplum bilincine sahip öğrenciler yetiştirme amacındayız, öğrencilerimiz bu tür konferans ve seminerlere katıldığında diplomanın yanında Sertifika verip öğrencilerimizin iş hayatına daha donanım ve birikimli atılmasını arzulamaktayız, hal böyle olunca, yoklama yaparak hangi öğrencimizin bu sertifikaları almaya hak kazandığını takip etmiş oluyoruz, yaptığımız konferans ve seminerler tamamen öğrencilerimizi donatmakla alakalı, bu etkinlikleri umuma açık yapmamızdaki amaç ise yaşadığımız şehir olan Silivri li Hemşerilerimizin de bilgilenmesi ve Üniversitemizin sosyal sorumluluğu diye düşünüyoruz” dedi.
Evet sevgili okurlarım, sevgili öğrenciler, Saygıdeğer hocamız ne kadar haklı, ilk başta önyargılı gittiğim ziyaret bende çok olumlu etkiler bıraktı, ilkesel olarak konuyu enine boyuna incelemeden haber yapmam, bunun karşılığını bugün bir kez daha almış olmanın haklı gururunu yaşıyorum.
İnsanlar konuşmalı kendi tezlerini sunmalı, bizimde bunu en doğru şekilde vatandaşa aktarmak görevimiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir