Silivri Belediyesi çocukların hayatını tehlikeye atıyor

Sevgili okurlarım, malum haberleri farklı bir metotla sizlere aktarıyorum, yine öyle bi4 haber vereyim.
Mustafa Saral Yenimahalle şinikogulari sitesi yanına “günebakan” adli bir site yapıyor, kamu yolunu site dahiliymis gibi göstermek adına yolun karşı tarafına duvar yapmış, karşı komşular bu duvarı” kendilerine jest” olarak kabul ederek durumdan memnun kalmışlar.
Daha sonra günebakan site sakinleri yolun kendilerine ait olduğunu iddia ederek yolun iki girişine kapı koymuş, sinikogullari tarafı kendi binalarına izinle girmek durumunda kalınca olay Silivri Belediyesine intikal ediyor.
Belediye yolda ölçüm yapıyor ve Saral inşaat’ın yaptığı karşı duvarın 10 cm yolda kaldığını tespit ederek yıkım kararı alıyor. “1 cm dahi olsa yıkım kararı dogru” yalnız burada tebligat duvarı yapan Saral insaata gittiğinden dolayı karşı apartmanın yıkım kararından haberi yok.
15 gün önce Silivri Belediyesi yıkım kararını uygulayıp günebakan sitesi degil karşı apartmanın duvarını yıkıyor.
Yıkım alelade yapılıyor, demirler uçları sivri olarak açıkta bırakılıyor, elektrik kablosu ağaca çıplak uçlu bağlanıyor.
Olayı yerine gidip görüntüledim insanlarla konuştum, bir tane çocuk düşmüş dizini demir yarmış, bunlari gözümle görüp dinledim ve fotoğrafladım.
Olayı kamuoyunun takdiri ve kamuyu temsil edenlerin vicdanına bırakıyorum.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir