Volkan Yılmaz %150 zam yaptı

Sevgili okurlarım, “Silicri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz köylüye yapılacak su zammını engelledi” diyerek kahramanlastirmaya çalışanlar bunu yazamaz.
Ortada reel gerçek var evet su zammı akp oylarıyla red edildi, bana göre Iyi oldu,lâkin aynı akp neredeyse nefes almamızdan para alacak durumda.
Volkan Yılmaz “Aromatik bitkilerin damıtılacağı bir distilasyon tesisimiz var. Gerek Silivri’de bizim ektiğimiz, gerekse aromatik bitki yetiştiren vatandaşlarımızın ektikleri bu tesiste sıkılarak yağa çevriliyor. Biz göreve geldikten sonra bununla ilgili mühendis arkadaşlarımıza bir çalışma yaptırdık. Elektrik gideri var, su gideri var, işçi gideri var. Bir distilasyon işi aşağı yukarı yarım gün sürüyor ve bu işin maliyeti bize 500 TL. Bir önceki yönetimde bundan 200 TL fiyat alınmış, yani her sıktığımız üründe esasında 300 TL zarar etmişiz” diyerek distilasyon tesislerinde verilen hizmete %150 zam yapacağını söylüyor.
Yani köylü suyu indirimli kullanacak, ama 200 tl ye yaptırdığı işlemi şimdi 500 tl ye yaptıracak.
TÜRAM kâr amaçıyla kurulan bir işletme değil, Önceki dönem Belediye Başkanı Özcan Işıklar Türk tarımına yol gösterme adına yaptığı vizyon proje.
Orası bir ar-ge merkezi doğası gereği ar-ge çalışmaları anlık kâr hesabıyla yapılamaz, somut olarak zarar eder ama geliştirdiğiniz tek bir ürün sizin geleceğinizi kurtarır.
Belediyecilik tüccar mantığı değildir, bazı hizmetleri zarar ederek yaparsınız, yapmalısınız.
CHP li meclis üyeleri bu zamma tepki göstermeliydi, göstermeli. Ucuz su’dan kahraman çıkaranların %150 zamma karşı hangi sözleri söyleyeceğini merak ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir